inici

Cap Vermell

X Cros de Cala Agulla. Resultats.

Manuel Picó (S'Hostal Montuïri) i Caitlin Bradley (Diana AC) varen ser els guanyadors absoluts del cros disputat a Cala Agulla 


Diumenge, 11 de gener, en el pàrquing i el pinar de  Cala Agulla va tenir lloc la desena edició del Cros de Cala Agulla, amb una gran quantitat de curses per atletes federats i les curses populars de cros i nòrdic (que enguany va ésser novetat)

 

Se disputaven el Campionat de Mallorca Escolar per equips  2015 (aleví, infantil i cadet), el 
Control de Cros  federats, la X Cros popular  Platja de Cala Agulla i  la I Cursa de Nòrdic Platja de Cala Agulla


El matí va comptar amb un temps excel·lent, un solejat dia d’hivern que acompanyava a la pràctica de l’esport. De fet s’hi congregà molts d’esportistes i acompanyants que, a part d’assistir i veure les curses, pogué gaudir d’un passeig per la platja

 
Hi va haver una bona organització per part del servei d’Esports i dels jutges de la federació i uns circuits completament delimitats.

Aquestes van ser les classificacions:

Marxa nòrdica

Masculí
1r Suso Rexach  (00:29:10)
2n Joan Moyà “Vador” (00:29:28)
3r Miquel Estelrich (00: 31:05)


Femení
1. Cati Ferriol

 

 Cros

Cadet masculí
1. Miquel Angel Rojo 18:22
2. Juan Cañizares 18:27
3. Álvaro Sagrado 18:37

Cadet femení
1. Rosa Serra 15:53
2. Paula Oliver 16:01
3. Sofia Hamad 16:01


Infantil masculí
1
. Adrian Calvo 14:32
2. Àlex Justin Duran 14:34
3. Tiago Astorga 15:11


Infantil femení
1. Ali Ibensadikan  10:09
2. Daniela Romero 10:38
3. Ana Vadell 10:43

Júnior masculí
1. Jaume Bauzà 26:36
2. Abdessamad Rja 26:36
3. Joan Noguera 26:51


Júnior femení
1. M Àngels Mestre  19:51
2. Maria Guardiola 26:28
3. Elisabeth Llompart 26:33

Juvenil masculí
1. Carlos Oliver 26:59
2. Lluis Fullana 27:04
3. Joan Torrens 27:52

Juvenil femení
1. Paola Pol 20:03
2. Irene Cañizares 21:10
3. Cristina Tortella 21:55

Promeses masculí
1. Carlos Javier Palmer 39.47
2. Mario Caro 39:55
3. Antonio Egidos 40:54

Promeses femení
1
. Margalida Ballester 39:16


 Sènior masculí
1
.Manuel Picó 39:05 
2. Khalifa Zarhnoum 39:17
3. Jonatahan Gómez 39:26


Sènior femení
1. Caitlin Alice Bradley 31:47
2. Maria del carme Cano 32:393
2. Margalida Adrover 37:13



Veterans masculí 

M35
1. Rachid Ibensadira 28:34
2. Esteban Barceló 27:14
3. Javier Seguí 28:16

M40
1. Damiàn Vadell 27:58
2. José Ma Sánchez 28:18
3. Antoni Martí 28:36



M45

1. Bartomeu Nicolau 27:21
2. Juan António Rotger 29:16
3. Juan Noguera 32: 03

M50
1. Valentín Novo 29:04
2. Rafel José Gisbert 34:18
3. Bartomeu Pont 36:06

M55
1
. Fernando Megias 19:01
2. Angel Sánchez 19:44
3. Gabriel Roca 19:52

M60
1. Fancisco Fiol 22:33
2. Fco Luís Blasco 24:48

M70
1. Juan Barceló 23:36
2. George E Tunnell 1¡24:16 



Veteranes femenines

F35
1
. Maria Antònia Riera 23:41

F40
1. Maria Soledat Martín 20:06
2. Margalida Umbert 20:07

F45
1. Isabel Martorell 25:38

F55
1. Joana Galletero 25:38


 

Classificació per equips 

Aleví femení
1. CA Campos
2. ADA Calvià
3. CA Pollença



Aleví masculí
1. CA Campos
2. ADA Calvià
3. Joan Capó Felanitx


Infantil femení
1. Duet Tri and Bikes
2. CA Pollença
3. ADA Calvià


Infantil masculí
1
. CA Campos
2. ADA Calvià
3.  Duet Tri and Bikes


Cadet femení
1. Duet Tri and Bikes
2. Diana AC
3.Siurells AC

Cadet masculí
No ens han facilitat la classificació

Pel que fa als corredors locals del cros, aquestes han estat els seus temps:
1r Joan Campins 28:01
2n Fernando Martínez 28:44
3r Joan Alvarez-Osorio 28:44
4t Xisco Vivas 28:44
5è Gustavo Gmez 28:44
6è Joan Fuster 30:27 
7è Barrie Hobbs30:36

Totes les classificacions individuals a  la plana d’elitechip:

http://www.elitechip.net/system/public/download/4562fb8ea85a4b809179dc4e4e8a8df1.pdf

Foto del mes

DISTRIBUCIONS LLEVANT

CASH



telèfons 971565006/971818945

horari de 9-13  j de  15-18

Dissabtes de 9-13



















 


 

visit web

 

Horaris C E Escolar