inici

Cap Vermell

Campionat de Balears de Marxa Nòrdica 2018.

La prova també era puntuable pel rànquing nacional de marxa nòrdica de la FEDME


 

Dissabte, 3 de novembre, se va celebrar a Alaró el V Campionat de Balears Alaró 2018. Els guanyadors absoluta han estat Elena Segzdaite y Marcos Rigo Cabrer, seguits de Cati Ferriol i Jose Fco Pérez en segon lloc, i de Sara Juan Willitts i Pau Roig Moll, en tercer.

Han participat més de mig centenar de competidors a la cursa d'es Verger, prova puntuable del rànquing nacional de Marcha nórdica FEDME, i han gaudit de l'excel·lent organització per part del club Sa Milana-Alaró.

 

La cursa, tota per terreny asfaltat, arranca amb una pujada i baixada (breu però intensa) seguida d’un bon tram gairebé planer fins la finca de Son Penyaflor, on comença una llarga pujada fins les cases d’Es Verger. Aquest punt marca l’equador de la cursa que torna pel mateix camí, transformant les pujades d’anada en baixades de tornada i a l’inrevés. Molt bona organització i ambient entre els corredors, aprofitant un dia excel·lent (climatològicament parlant) que oferia unes vistes excel·lents durant la pujada.



Myotragus vol agrair a Ses Milanes d'Alaró, al Comité Balear de Marxa Nòrdica i tots els organitzadors, la bona organització de la cursa.

Aquests són els resultats:

CATEGORIA ABSOLUTA

MASCULÍ
1º MARC RIGO CABRER (NW LLEVANT), 2º PEP FCO PÉREZ SÁNCHEZ (MYOTRAGUS), 3º PAU ROIG MOLL (SA MILANA)

FEMENÍ
1ª AUSRASEGZDAITE (NW PALMA), 2ª CATI FERRIOL PAYERAS (MYOTRAGUS), 3ª SARA JUAN WILLITS (SA MILANA)


 

CATEGORIA PROMESA

MASCULÍ
1º JUAN IGNACIO ROUX MESQUIDA (NW PALMA)

CATEGORIA SÈNIOR
MASCULÍ
1º XISCO SALAMANCA MULET (NW LLEVANT)

FEMENÍ
1ª JOANA MARIA OLIVER GOMILA (NW LLEVANT), 2ª LAURA GUARDIOLA DOMINGUEZ (NW PALMA), 3ª PETRA JUAN MUT (NW PALMA)

CATEGORIA VETERÀ A

MASCULÍ
1º EDU GAVIÑO (NW PALMA), 2º ALBERTO BUJOSA OLIVER (NW PALMA), 3º BARTOMEU MIR FERRER (MYOTRAGUS)

FEMENÍ
1ª ROSA ESTADES MUNTANER (MYOTRAGUS) 2ª ANA AURELIA IGLESIAS (NW LLEVANT), 3ª ROSA FERRAGUT ROMAGUERA (NW PALMA)

CATEGORIA VETERÂ B

MASCULÍ
1º FRANCISCO JOSÉ OLIVÉ BORRAS (NWPALMA), 2º TOMÀS ARBONA JAUME (SA MILANA), 3º TONI NICOLAU MASSANET (NW PALMA)

FEMENÍ
1ª  ÀNGELS ALZINA GÓMEZ (MYOTRAGUS), 2ª MARGARITA MORANTA (NWPALMA), 3ª MAIKA RODRIGUEZ PAYERAS (NW CIUTAT)

 CATEGORIA VETERÀ C
MASCULÍ
1º JOSÉ LUÍS DEL ROSAL PALOMEQUE (NW PALMA), 2º XISCO SITJAR SAGRERAS (SELECCIÓN BALEAR), 3º PEDRO A SUSILLA FERNÁNDEZ (NWPALMA)

FEMENÍ
1ª ANA LEDA WALLER (NW LLEVANT), 2ª MARGARITA FONT PLANAS (NW LLEVANT), 3ª JOANA POCOVÍ ADROVER (NW LLEVANT)

CATEGORIA OPEN
MASCULÍ
1º CAYETANO CARBONELL , 2º BENJAMIN MARTINEZ CARRASCO (NW PALMA)

FEMENÍ
1ª JUANITA CASANAS



CATEGORIA LOCAL

MASCULÍ
1º MATIES VILLALONGA ISERN, 2º GABRIEL FERRAGUT VALLCANERAS, 3º ANDREU ISERN RIERA

FEMENÍ
1ª SARA JUAN WILLITS (SA MILANA)

Pel que fa als corredors de Myotragus, aquests han estat els seus resultats:

- Pep Francisco Pérez ((2n M absoluta), amb un temps de 1:21:12

- Cati Ferriol Payeres (2ª F absoluta), amb un temps de 1:26:07

- Àngels Alzina (1ª veterana B femenina), amb un temps de 1:29:02

- Rosa Estades (1ª veterana A femenina), amb un temps de 1:32:40

- Bartomeu Mir (1r veterà A masculí), amb un temps de 1:32:58

- Pep Fuster (5è veterà C masculí), amb un temps de 1:38:11

- Paco Galian (5è veterà B masculí), amb un temps de 1:38:28










Foto del mes

CAP VERMELL INFORMA

Cap Vermell és membre 
fundador de l'Associació de 
Premsa Forana de Mallorca


Amb els nostres mitjans:







 




DISTRIBUCIONS LLEVANT

CASH



telèfons 971565006/971818945

horari de 9-13  j de  15-18

Dissabtes de 9-13

















 


 

Horaris C E Escolar