inici

Cap Vermell

Classificacions de la XXIX Mitja marató del Carme i VI cursa de 10 km. 2018

Andrés Callejón va guanyar la mitja amb un temps de 1:22:02.La primera dona va ser Maria Pellicer amb un crono de 1:35:10.



Dia 7 de juliol va tenir lloc la 29a edició de la mitja marató del Carme i la 6a edició de la cursa de 10 quilòmetres, organitzada pel servei municipal d’Esports de l’Ajuntament de Capdepera. Una edició de la mitja, amb certa polèmica pel que fa al traçat de la cursa, ja que ha canviat el recorregut tradicional per dues voltes al circuit de 10 km. Segons alguns corredors la cursa ha perdut molt d’atractiu i en certa manera s’ha perdut una clàssica de les mitges maratons més antigues i conegudes de Mallorca. Tot i reconèixer la dificultat d’organitzar una cursa a Cala Rajada, també hi hagué problemes puntuals de senyalització a Son Moll i al passeig marítim, amb molta gent passejant que dificultava la cursa al corredors... fins i tots alguns corredors no se varen adonar i des de Son Moll partiren cap a Elionor Servera fent un recorregut distint al de la cursa.

El regidor d’Esport ens ha comentat que certament hi va haver problemes al passeig marítim, però pel que fa al recorregut de la mitja no ha hagut alternativa, ja que l’itinerari antic passava per carreteres (la seguretat de les quals són competències de la guàrdia civil de trànsit) i no se autoritzen les proves en el cap de setmana per manca d’efectius per garantir la seguretat de la cursa.



Les classificacions de les proves han estat els següents:

XXIX Mitja marató del Carme.
Van participar 85 corredors, 49 dels quals l’acabaren i 6 se retiraren.

Absolut masculí:

1r Andrés Callejón (1M40), amb un temps de 1:22:02.

2n Toni Melis Tous (1m30), amb un temps de 1:25:10.

3r Macià Lozano (2M30), amb un temps de 1:25:16.

Absolut femení:

1a Maria Pellicer (1F30), amb un temps de 1:35:10.

2a Margalida Adrover (2F30), amb un temps de 1:41:27.

3a Miriam Thelen (1F40), amb un temps de 2:05:37.

Local masculí

1r Juan Martín Vila (3M30), amb un temps de 1:26:47.

2n Tomàs Vizueta (3M40), amb un temps de 1:27:40.

3r José Adrover (5M40), amb un temps de 1:30:37.

Local femení

1a Miriam Thelen (1F40), amb un temps de 2:05:37.

Resultats d'elitechip:










VI prova de 10 km del Carme.
Van participar 107 corredors.

Absolut masculí

1r Carlos Borredà (1M30),  amb un temps de 0:34:31.

2n Alberto Morilla (2M30), amb un temps de 0:39:57.

3r Manuel Sánchez (1M40), amb un temps de 0:40:03.

Absolut femení

1a Núria Pérez (1F40), amb un temps de 0:45:33.

2a Elo Orell (1F30), amb un temps de 0:48:16.

3a Feriel Rabaï (2F30), amb un temps de 0:50:16.

Local masculí

1r Manuel Sánchez (1M40), amb un temps de 0:40:03.

2n Joan Alvarez (3M30), amb un temps de 0:40:11.

3r Paco Vives “Llissa” (1M50), amb un temps de 0:41:53.

Local femení

1a Feriel Rabaï (2F30), amb un temps de 0:50:16.

2a Ely Pérez (6F30), amb un temps de 0:53:01.

3a Maria Antònia Almagro, (7F30), amb un temps de 0:55:28.

Resultats d'Elitechip








Enhorabona a tots



Foto del mes

CAP VERMELL INFORMA

Cap Vermell és membre 
fundador de l'Associació de 
Premsa Forana de Mallorca


Amb els nostres mitjans:










Tercer sector:
“L’acció social en marxa”

 




DISTRIBUCIONS LLEVANT

CASH



telèfons 971565006/971818945

horari de 9-13  j de  15-18

Dissabtes de 9-13

















 


 

Horaris C E Escolar