- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 486
Clica la imatge per llegir o descarregar el PDF
- Detalls
- Escrit per: WebMaster
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 860
La data límit de presentació d'obres de la categoria adulta: 17 de març de 2023 a les 14 h.
.
- Detalls
- Escrit per: SAL Capdepera
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 1191
Clicau l'imatge per llegir el PDF de les narracions guanyadores del Ploma de ferro 2022
- Detalls
- Escrit per: SAL Capdepera
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 1680
CATEGORIA ADULTA
Primer premi
SOTA ELS CÈRCOLS DE L'AIGUA
Eva Moreno Bosch. Pseudònim: Dona de Ribera
Segon Premi
LLETRA DE PAL
Anna Folch Piferrer. Pseudònim: Xargall
CATEGORIA LOCAL
ALENAR,
Carme Sureda Alzina. Pseudònim: C. Mediterrània
Clicau l'imatge per llegir el PDF de les narracions guanyadores del Ploma de ferro 2021
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 2628
- Detalls
- Escrit per: SAL/Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 2147
L'Associació Cultural Cap Vermell patrocina tres premis de 100€ per a la categoria juvenil.
El termini per presentar obres és fins al 19 de març de 2021
- Detalls
- Escrit per: SAL Capdepera
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 2428
CATEGORIA ADULTA
Primer premi ex aequo
Llenties
de Gisela Gali Llauradó
El teu amic
d'Otger Gabarro Alcaraz
Segon premi ex aequo
L’extracció
d'Antoni Caldentey Vicens
Si a escola ensenyessin a tocar el trombó de vares
de Marta Tarres Abella
CATEGORIA LOCAL
Alegria
de Gabriel Jaume Torres Malpesa
CATEGORIA JUVENIL
Premi per al cicle d’ESO
Un món diferent
de Gabriel Serralta Guerra
Premi per al cicle de Batxiller
Caiguts del cel
de Xavier Miguel Martí
Clicau l'imatge per llegir el PDF de les narracions guanyadores del Ploma de ferro 2020
- Detalls
- Escrit per: SAL/Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 2389
El termini per presentar obres és fins al 20 de març de 2020.
Clicau damunt l'imatge per llegir les bases
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 2863
Primer premi: Jacint Bofias i Alberch,
LA MORT
Segon premi: Oriol Solà i Prat,
BITLLET D'ANADA
CATEGORIA JUVENIL
NARRACIONS DE SEGON CICLE D'ESO
Laia López Bou,
COPS A LA PARET
Paula García Moll,
NÚVOLS DE SUCRE
NARRACIONS DE BATXILLERAT
Pere Alzamora Llabata,
PASSAT OCULT
Llorenç Ladària Panchano,
UN SEGREST A CAPDEPERA
clicau damunt la portada per accedir al pdf
- Detalls
- Escrit per: SAL Capdepera
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 3331
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 3296
50 CÈNTIMS
Mario Heredia,
2n d'ESO
LA VIDA DEL MUSTANG
Toni Martorell,
4t ESO B
EL MISTERI DE LAS MENINAS
Nahia Pfoertzsch Jungitu,
4t ESO B
clicau damunt la portada per llegir el pdf
- Detalls
- Escrit per: SAL Aj Capdepera
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 4147
Enguany s'han realitzat alguns canvis d'organització, especialment de dates de desenvolupament.
D'aquesta manera:
- La data límit de presentació d'originals és: 28/03/2018
- La de lliurament dels premis: 22/04/2018.
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 3871
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 3983
El lliurament digital incrementa notablement la participació
El jurat format per Joana M. Abrines Ramírez, Iván Martín Guerrero i Salvador S. Sánchez.
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 4392
Enguany s'han realitzat alguns canvis d'organització, especialment de dates de desenvolupament.
D'aquesta manera:
- La data límit de presentació d'originals és: 31/05/2017
- La de lliurament dels premis: 21/06/2017, tot coincidint amb el dia internacional de la música.
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 5344
2n premi ex-aequo
- “Les entranyes del poema” d'Òscar López
- “Darrera aturada” de Javier del Álamo
Clicau damunt la ploma per llegir el pdf
Inclou la categoria juvenil (alumnat de l'IES Capdepera).
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 4022
2n premi ESTIU I LLET MATERNA de Pau Estrany Planas
El jurat d’aquesta categoria adulta 2015 va estar compost per: ANTONI RIERA VIVES, ANTONI TUGORES i M. ANTÒNIA MASSANET MAYOL
Clicau damunt la ploma per llegir el pdf
- Detalls
- Escrit per: Cap Vermell
- Categoria: Ploma de ferro
- Vist: 4549
Pàgina 1 de 3
El Temps a Capdepera
El més llegit de la setmana
- Una foto que no té res a desaprofitar
- L’odissea d’anar en bus des de Cala Rajada
- Mallorca Transfers Pellicer amb l'esport gabellí
- Mediterrània, l'obra de Gabriel Gamundi al Centre Cap Vermell
- Mans Brutes d'Arnau Serra, al Teatre de Capdepera
- Metus Mustafà i Joan Galian finalistes del segon concurs “Vaca vermella menorquina”
- L'IES Capdepera celebra el congrés "Mar de Dones"