inici

Cap Vermell

Programa de les Festes del Carme 2016

Del 2 al 16 de juliol


 

Dissabte 2 de juliol

19.30hIII MARXA NÒRDICA DEL CARME(10Km).
IV CURSA POPULAR DEL CARME (10Km).
XXVII MITJA MARATÓ DEL CARME.
Ho organitza: Servei Municipal d’Esports (inscripcions a elitechip).

Diumenge 3 de juliol

13.30hPAELLA POPULAR FESTES DEL CARME al Clot de Sa Grava.
Preu: 5€.(places limitades, venda de tiquets fins dissabte 25/6 al FORN JUVA /Cala Rajada i a BOTIGA BAMBI /Capdepera).

 

Dimecres 6 de juliol 

20.30hBÀSQUET 3x3 al moll.Ho organitza Club At. Escolar de Bàsquet.

 

Dijous 7 de juliol 

21.00hPREGÓ de les Festes del Carme a l’església de Cala Rajadaa càrrec de Bel Cantó Carrió.
A continuació concert de la CORAL S’aLZINAR.









Divendres 8 de juliol
 

20.00h PASSACARRERS. Sortida de l’església de Cala Rajada fins al moll acompanyats de CC Banda de Música de Capdepera, Banda de Cornetes i Tambors, Els que Ningú Vol....i es Mehari den Guillem Danús.
A continuació en arribar al Moll... animació Infantilamb TIPI-TIPI-TOP.

22.30h NIT JOVE. Actuacions musical de grups locals: Sustrandos, Arkhé, Injection i Fallen Heroes.

 

Dissabte 9 de juliol 

09.30h I Jornada de NETEJA LITORAL.

A continuació paella al moll per a tots els voluntaris de la neteja. Inscripcions prèvies a l’Ajuntament, Centre Cap Vermell i oficina de Ports.
18.00hCURSES de velocitat per a nins i nines (inscripcions a les 17.30h).
18.30h XIII MILLA URBANA FESTES DEL CARME (inscripcions prèvies).
Ho organitza: Servei Municipal d’Esports.

22.30h VERBENA del Carme. La nit amb més marxa i més esperada de l’any amb: Hoy como Ayer, Gehache Surfing Llimones, Rodamons iBona nit Malparits.

 







Diumenge 10 de juliol 

19,30h Vol amb GLOBUS captiu al Coll d’Os / antiga pista Copa Davis (places limitades). Gentilesa IBBALLOONING.net
21.00h XIX CANTADA d’HAVANERES (inscripcions lliures) i a més, com cada any, degustació de ROM CREMAT elaborat per na Pastori.

 

Dilluns 11 de juliol

19.00h Masterclass de ZUMBA a càrrec deVirginia Vergel del Capricho Club.
22.00h SHOWCOOKING (cuina en directe) a les escales del moll a càrrec del cuiner Andrés Benítez del Restaurant Molí den Bou i Taronja Negre.

 
Dimarts 12 de juliol

21.30h MOSTRA DE BALL DE BOT amb l’agrupació Aires Gabellins.

 

Dimecres 13 de juliol

20.00h FESTIVAL DE LES ARTS AL CARRER
La companyia Mr Carrot presenta EL CARRO DE MR CARROT. Espectacle itinerant que comença a na Ferradura i discorr pel Passeig marítim de Cala Rajada.

22.00h MUSICAL INFANTIL: “Dixie The Musical”, a càrrec del taller de teatre enanglès de l’APIMA s’Auba, dirigits per Elisabeth Graham i Alejandra Cabello,amb guió de Helen Graham.

 

Dijous 14 de juliol 

20.30hSOPAR MARINER DE PEIX NOSTRE. Plat d'“aguiat de bacora” (preu 5 €, places limitades, venda anticipada de tiquets al BAR de les festes els dies d’actes, al forn JUVA i al Bar MARÍTIM a Cala Rajada i botiga BAMBI a Capdepera i al moll el dia del sopar “només” si han sobrat places).

Acompanyament musical a càrrec del duet Noches Bohemias.
Durant la vetllada es farà el SORTEIG d’una pintura a l'oli donació de Bàrbara Sirer a benefici de les Festes del Carme de Cala Rajada.

Divendres 15 de juliol

17.30h Jocs Populars per a nins, nines i grans (cucanyes, carreres de joies i de sacs...).
A continuació, pal ensabonat i XXIX TRAVESSA DEL MOLL NEDANT.

21.30hBATUCADA pel poble fins al moll. Hi participen: Batucap, TremolArtà i Hiachat 3 punts de sortida: REST ALCAPONE-c/ l’Agulla, LLEPOLIES-plaça dels Pins i EUFORIA-na Ferradura/Passeig Maritim.

22.30h BREU XERRADA sobre els efectes que provoquen les deixalles al medi marí, a càrrec de a Sandra Mallol, Dra. en Biologia Marina (i exposició dels residus trobats a la I Jornada de Neteja Litoral).

23.00hXI MORRALLA XOP FESTIVAL, actuacions musicals amb Rumba Katxai, Companyia Elèctrica Dharma i GreSka; i performances a càrrec de “Cactus Fire” (Leti Trujillo) i Hernan Livolsi.

 







Dissabte 16 de juliol

19.45hSORTIDA DE LA MARE DE DÉU DEL CARME des de l’església,
20.00hMISSA DEL CARME al moll. L'oficiarà Mossèn Don Pere Orpí Ferrer. En acabar, PROCESSÓ MARÍTIMAi ofrena floral en memòria dels pescadors difunts.
22.00hFOCS D’ARTIFICI.
23.00hCONCERT del grup S’ARRUAL JAZZ MORT davant el bar de les festes.



 

Foto del mes












 

Horaris C E Escolar